איתמר ציפורי מסביר: הדרך הנכונה להכנת סטייק אנטריקוט על האש

רבים חושבים שאין דבר פשוט יותר מהכנת סטייק אנטריקוט על האש. מדליקים את המנגל, פורסים חתיכת בשר, זורקים על האש וממתינים כמה דקות עד שמוציאים. אלא שמאחורי הכנת סטייק אנטריקוט על האש, מסתתרת תורה שלמה.

איתמר ציפורי, לו ניסיון רב בהכנת בשרים על האש, מסביר איך מכינים את סטייק האנטריקוט המושלם.

"ראשית, עדיף לרכוש את נתח הבשר בקצביה ולא ברשת מזון", מסביר איתמר ציפורי. "ישנן לא מעט קצביות מעולות הפזורות ברחבי הארץ, כשבכל אזור יש לפחות קצביה אחת שניתן לסמוך עליה. גם כאן אין כמו חכמת ההמונים; אם ישנה קצביה מבוקשת שרבים בוחרים לרכוש בה בשר, סביר להניח שהם יודעים מה הם עושים".

"באופן אישי, אני אוהב לקנות את הבשר שלי בקנקון (רשת המחזיקה בשני סניפים, במודיעין ובאשדוד) או בניר צבי, אך כפי שכבר ציינתי, יש לא מעט קצביות טובות ברחבי הארץ".

המחיר

"המחיר לקילו אנטריקוט מתחיל בסביבות 90 ש"ח ויכול להגיע ל-300 ש"ח ויותר", מציין איתמר ציפורי. "ככל שהמחיר גבוה יותר, כך גם המוצר איכותי יותר. לסטייק אנטריקוט ב-90 ש"ח יש טעם נורא בסיסי וסטנדרטי, בעוד שהטעם של אנטריקוט במחיר גבוה יותר, שבדרך כלל עבר יישון, טוב בהרבה".

הדרך הנכונה להכין אנטריקוט על האש

איתמר ציפורי טוען כי "בעבר היו נוהגים להכין את הבשר על האש, וכשכל נתח מוכן, להכניסו לסיר. בסופו של דבר, את הסיר עם סוגי הבשר השונים, היו מציבים במרכז השולחן וכל אחד היה לוקח לו חתיכה. כך, היה נוצר מצב, שהטעמים היו מתערבבים יחדיו, דבר שפגע באיכות הבשר".

"כשאני מתכונן להכין אנטריקוט על האש, אני לא קונה אותו בחתיכות, אלא גוש של כמה קילוגרמים", אומר איתמר ציפורי. "את הגוש, כמו שהוא, אני שם על המנגל, אחרי שהאש נרגעה. לאחר מכן אני "סוגר אותו" מכל כיוון, כשאין צורך להיבהל אם הוא קצת נחרך ואם מתפרצת אש לעתים, מכיוון שזה קורה בגלל השומן. בכל אופן, ניתן להרטיב את הנתח במעט מים או בבירה".

עוד אמר איתמר ציפורי: "לאחר שהוא נחרך קלות מכל צד, אני מניח אותו בצד, על קרש עץ, כעשר דקות, כדי שהנוזלים לא ילכו לאיבוד. מהגוש אני פורס חתיכות, אותן אני מחזיר לאש, לפי מידת העשייה הנדרשת. את הבשר אני בדרך כלל מגיש למרכז השולחן, כך שכל אחד יכול לנגוס בחתיכה טרייה וחמה, וכך אני חוזר חלילה".

"בנוגע לתיבול", מסכם איתמר ציפורי. "זה עניין של טעם, אך לטעמי יש לתבל אך ורק במלח אטלנטי או במלח גס מאיכות גבוהה ולא בעזרת פלפל. תמיד כדאי לזכור שנתחים טובים לא זקוקים לתבלינים, מלבד מעט מלח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *